Meble prowansalskie, czyli kuchnia z dobrym smakiem

0
933

Styl prowansalski stanowi doskonałą odskocznię dla osób znudzonych masowymi produktami pochodzącymi z sieciowych sklepów meblowych. Przywodzi na myśl skojarzenia z sielskimi krajobrazami, wzgórzami pokrytymi lawendą, w naturalny sposób emanuje spokojem i bezpretensjonalną elegancją. 

Charakterystyczne cechy stylu prowansalskiego

Podstawowe założenia stylu prowansalskiego opierają się na wykorzystaniu naturalnego drewna i jasnych kolorów. Dominuje przybrudzona biel, szarości i błękit, co jednak nie oznacza monotonii. Pastelowe barwy często ożywiane są kontrastowymi dodatkami. Świetnie komponują się akcesoria w barwach intensywnej żółci, granatu, a nawet czerwieni. Niepowtarzalny styl może być podkreślony przez zastosowanie postarzanego drewna, co skutkuje uzyskaniem ciepłej domowej atmosfery i wrażeniem przytulności. Brzmi bardzo klasycznie? Tak, jednak oferta rynkowa prezentowana przez renomowanych producentów udowadnia, że połączenie klasyki z nowoczesnością, jest nie tylko możliwe, ale też wyjątkowo efektowne.

Aranżując kuchnię w stylu prowansalskim, warto zadbać o umiejętne wykorzystanie naturalnych surowców. Wspaniale sprawdzą się blaty wykonane z jasnego kamienia i meble z litego drewna. Zyskamy w ten sposób nie tylko indywidualny i niepowtarzalny styl, ale też wysoką jakość, będącą gwarancją długiej i bezproblemowej eksploatacji. W uprzywilejowanej sytuacji znajdują się osoby, które dopiero urządzają nowo wybudowany dom lub przeprowadzają gruntowny remont. To świetna okazja, by wyeksponować belki na suficie lub pokusić się o stworzenie podłogi łączącej elementy drewniane z kamiennymi. Atmosferę ocieplimy stosując dodatki w stylu shabby chic. Sielski klimat wzmocnimy, wykorzystując ceramikę zdobioną motywami kwiatowymi, czy też zawieszając suszone zioła.

Kupujemy meble prowansalskie do kuchni

Kuchnia urządzona w stylu prowansalskim kojarzy się z dużymi, swobodnymi przestrzeniami i wolnostojącymi meblami. Taka koncepcja nie zawsze jest możliwa do realizacji — ograniczeniem jest często niewielka przestrzeń, jaką dysponujemy. Szukając rozwiązań, które umożliwią optymalne zagospodarowanie kuchni warto zapoznać się z ofertą przygotowana przez Boutique Pierrot – meble prowansalskie. Znajdziemy tu kolekcję mebli Lawendowa Prowansja, w ramach której producent przygotował ciekawą linię obejmującą stylowe wyposażenie nie tylko kuchni, ale też sypialni, gabinetu i pokoju dziennego — słowem wszystkich pomieszczeń, w których na co dzień spędzamy czas.

Cechą, która wyróżnia przedstawione meble, jest niezwykła solidność wykonania. Ten efekt osiągnięto dzięki wykorzystaniu najwyższej jakości drewna i starannej kontroli jakości podczas montażu. Niemal każda szafka, półka i komoda może zostać wykończona zgodnie z indywidualnymi wskazówkami przyszłego użytkownika. Możliwe jest klasyczne malowanie, woskowanie, postarzanie i patynowanie, czy też przecieranie. Co ważne, wszystkie produkty możemy kupić bez wychodzenia z domu, korzystając z wygodnego sklepu internetowego. To zdecydowanie najprostszy sposób na stylowe urządzenie nie tylko kuchni, ale też całego mieszkania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here