szkolenia techniczne

W pewnym okresie pojawiło się pytanie, czym i jak można zastąpić siłę ludzkich mięśni. Jednym z rozwiązań była produkcja siłowników. Obecnie najpopularniejsze siłownik to siłowniki hydrauliczne oraz pneumatyczne lub hydrauliczno – pneumatyczne. Najczęściej wykorzystywane są w maszynach budowlanych do stabilizacji pojazdów czy wykonywania prac ogólnobudowlanych w koparkach, wywrotkach i tym podobnych. Szczególnie warto zwrócić uwagę na siłowniki pneumatyczne, które znajdziemy w każdym zakładzie przemysłowym, maszynie, linii produkcyjnej.

Czym są siłowniki i gdzie są wykorzystywane?

Siłowniki to nie tylko ogromne urządzenia, wykorzystywane na budowie. Na co dzień każdy z nas z nimi się spotyka w automatycznie zamykanych czy otwieranych drzwiach w urzędach czy sklepach (głównie elektryczne). Ilu z nas ma otwierane bramy ogrodowe czy bramy garażowe otwierane na pilota, gdzie wykorzystywane są między innymi siłowniki elektryczne. Mniej popularne na co dzień, lecz najważniejsze z punktu widzenia produkcji są siłowniki pneumatyzne.

Jeżeli poszukujesz siłowników pneumatycznych do zastosowań w przemyśle, fabryce, parku maszynowym to koniecznie odwiedź sklep z pneumatyką, tam na pewno powinieneś coś znaleźć dla siebie, a jeżeli nie to powinieneś uzyskać informację, gdzie kupić interesujący Ciebie sprzęt.

produkcja siłowników

Siłowniki w wielu przypadkach zastępują siłę ludzkich mięśni, ale w wielu przypadkach ich siła przewyższa ją wielokrotnie. Nawet najmniejsza aplikacja jest w stanie podnieść tak ciężkie przedmioty przy wykorzystaniu pneumatyki, z którymi dobrze zbudowany człowiek nie będzie w stanie sobie poradzić.

Siłowniki pneumatyczne znajdziemy w obiektach produkcyjnych, montowniach, przemyśle spożywczym, chemicznym, maszynowym, motoryzacyjnym, tworzyw sztucznych, petrochemicznym, drzewnym.

Obecnie siłowniki służą podnoszeniu, stabilizowaniu, przesuwaniu oraz obracaniu. Obecnie są to urządzenia bardzo precyzyjne. Do produkcji wykorzystywany jest specjalistyczny sprzęt, do obsługi którego wymagane są wysokie kompetencje uzyskiwane poprzez szkolenia techniczne oraz wieloletnie doświadczenie.

Szkolenia pneumatyka

Jak wygląda proces produkcyjny siłowników pneumatycznych?

W pierwszym etapie produkcji następuje przycięcie na odpowiednie długości prętów oraz profilów zgodnie z przyjętymi standardami lub indywidualnie dopasowane do zamówień klienta. Dodatkowo, produkowane są takie elementy jak pokrywy, tłoki, tłoczyska. Materiały jakie są wykorzystywane w produkcji to stal węglowa, stal nierdzewna oraz aluminium. Elementy aluminiowe poddawane są procesowi anodowania, dzięki któremu zostają wzmocnione.

Po dokonanej obróbce poszczególnych części składowych następuje ich montaż. Pierwszym etapem jest montaż pokrywy tylnej do profilu oraz zamontowanie tłoka w profilu. Do uszczelnienia tłoka stosowany jest smar stały, którego dodatkowym zadaniem jest zapewnienie równomiernej i jednostajnej pracy dzięki zmniejszaniu oporów tarcia. Końcowym etapem jest montaż pokrywy przedniej, odpowiednia regulacja oraz testy wykonywane celem weryfikacji, czy gotowy siłownik spełnia wszystkie wymagania jakościowe.

sklep z pneumatyką

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here