Jaki soundbar do telewizora

Masz już nowoczesny telewizor? Aby zapewnić jak najlepszy dźwięk, warto pomyśleć o doborze odpowiedniego soundbara. Urządzenie to może zaoferować Ci jeszcze lepsze wrażenia z gry czy filmu. Jaki soundbar dobrać, by wydobyć to, co najlepsze z nowoczesnego telewizora? Jakie parametry wziąć pod uwagę? Jak wybrać najlepszy produkt do telewizorów marki Samsung? Odpowiedź na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Soundbar do telewizora – co to za urządzenie?

Z pozoru wygląda dość niewinnie, bo jak tuba. Jednak jego możliwości są ogromne. Najprościej mówiąc, to zewnętrzny system audio, który możesz bez problemu podpiąć do telewizora lub telefonu. Można powiedzieć, że działa jak kino domowe, jednak w przeciwieństwie do niego, zajmuje o wiele mniej miejsca i nie wymaga tak wielu kabli. Co ważne, soundbar do telewizora jest też kompaktową alternatywą dla kina domowego, co z pewnością przekona wielu miłośników kinematografii.. Ale jaki soundbar wybrać, by zapewnić sobie możliwie najlepsze wrażenia dźwiękowe?

Jaki soundbar do TV – o czym warto wiedzieć przed zakupem?

Jest kilka ważnych parametrów, które musisz wziąć pod uwagę, zastanawiając się, jaki soundbar do TV będzie najlepszy. Wśród najważniejszych wymienia się zwykle moc, liczbę głośników czy liczbę kanałów.

Moc urządzenia ma duże znaczenie dla jego głośności, dlatego jeśli posiadasz duży pokój, lepiej wybrać model o wyższej mocy na przykład powyżej 300W. Liczbę kanałów oznacza się za pomocą ciągu cyfr z których pierwsza oznacza liczbę kanałów poziomych kierowanych do przodu, druga wskazuje obecność subwoofera w zestawie, zaś trzecia liczbę kanałów kierujących dźwięk ku górze. Im więcej kanałów, tym lepszym i bardziej czystym brzmieniem dźwięków możesz się cieszyć. Analogiczna zasada dotyczy również liczby głośników, im więcej ich w belce, tym bardziej przestrzenne brzmienie.

Dla wielu osób znaczenie może mieć też łączność za pomocą przewodu optycznego czy łączność bezprzewodowa Bluetooth, WiFi czy HDMI, a także kompatybilność z formatami audio. W ostatnim przypadku, im więcej formatów obsługuje soundbar, tym oczywiście lepiej.

Jaki soundbar do telewizora Samsung?

Jeśli chcesz, by urządzenie na pewno pasowało do Twojego telewizora, warto korzystać z dedykowanych rozwiązań tego samego producenta. Jaki soundbar do telewizora Samsung wybrać? Do wyboru masz kilka rozwiązań. Możesz postawić na pojedyncze urządzenie typu „All-in-One” z wbudowanym głośnikiem niskotonowym albo zakupić zestaw z subwooferem lub dodatkowymi, tylnymi głośnikami. Wśród produktów Samsung znajdziesz te o prostej formie lub wyjątkowo smukłym designie, te w standardowym czarnym kolorze jak i białe. . Możesz wybierać spośród modeli o różnej ilości kanałów i mocy. Przykładowo Soundbar Ultra Slim HW-S800B charakteryzuje się smukłym designem, bezprzewodową technologią Dolby Atmos oraz wielokanałowym dźwiękiem przestrzennym 3.1.2. Warto także zwrócić uwagę na model Soundbara Q-seria HW-Q990C cechujący się potężnym dźwiękiem. Na uwagę w przypadku soundbarów Q-serii oraz Ultra Slim zasługuje również technologia Q-Symphony*, która wykorzystuje jednocześnie głośniki soundbara oraz telewizora, oferując zoptymalizowany, otaczający dźwięk. Poznaj różnorodną ofertę soundbarów Samsung, gdzie każdy znajdzie produkt idealnie dopasowany do swoich potrzeb.

 

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska

*Funkcja Q-Symphony jest kompatybilna z wybranymi telewizorami Samsung. Informacje o pełnej liście kompatybilnych modeli są dostępne na stronie samsung.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here