Czy pisać w CV o zasiłku dla bezrobotnych?
Czy pisać w CV o zasiłku dla bezrobotnych?

Czy pisać w CV o zasiłku dla bezrobotnych?

Czy pisać w CV o zasiłku dla bezrobotnych?

Przy tworzeniu swojego curriculum vitae (CV) ważne jest umiejętne prezentowanie informacji na temat naszego doświadczenia zawodowego. Jednym z zagadnień, które może pojawić się podczas pisania CV, jest pytanie dotyczące uwzględnienia informacji na temat korzystania ze świadczeń socjalnych, takich jak zasiłek dla bezrobotnych.

Dlaczego warto rozważyć dodanie tej informacji do CV?

Kiedy szukamy pracy i mamy przerwę w karierze zawodowej spowodowaną utratą poprzedniej pracy lub innymi okolicznościami losowymi, to naturalną reakcją może być skorzystanie ze wsparcia finansowego oferowanego przez państwo. Zaznaczenie tego faktu we własnym życiorysie ma kilka zalet:

Zwiększa przejrzystość historii zawodowej

Pisanie szczerego i transparentnego resume pozwala pracownikowi potencjalnie wyjaśnić luki czasowe między dwoma etapami kariery. Wysunięcie wniosku o przyznanie świadczeń socjalnych pokazuje, że byliśmy aktywni i podejmowaliśmy działania w celu znalezienia nowego zatrudnienia.

Wykazuje determinację do powrotu na rynek pracy

Zamieszczenie informacji o korzystaniu ze świadczenia dla bezrobotnych może również wyrazić naszą gotowość i zaangażowanie w podjęcie kolejnej szansy zawodowej. Pokażemy tym samym pracodawcom, że jesteśmy zdeterminowani, aby wrócić na rynek pracy oraz dążyć do osiągnięcia sukcesów w swojej karierze.

Kiedy nie warto uwzględnić tej informacji?

Mimo pewnych korzyści płynących z umieszczenia takiej informacji we własnym CV, są sytuacje, kiedy lepiej jej unikać:

Gdy przerwa między etapami kariery jest krótka

Jeśli okres pomiędzy dwoma miejscami pracy wynosił tylko kilka tygodni lub miesięcy bez żadnego wsparcia finansowego od państwa to nie ma potrzeby wymieniania tego faktu jako oddzielnej pozycji. Warto jednak być przygotowanym odpowiednio odpowiadać na pytania dotyczące tych luki czasowych podczas rozmowy rekrutacyjnej.

Gdy uzyskanie świadczeń było spowodowane innymi czynnikami niż utrata pracy

Jeśli zasiłek dla bezrobotnych był przyznany nam nie tylko z powodu utraty poprzedniej pracy, ale również ze względu na inne czynniki takie jak choroba czy opieka nad dzieckiem, wówczas lepiej jest skupić się na tych aspektach. W CV warto uwzględnić wszelkie umiejętności zdobyte podczas tego okresu lub wyjaśnienie innej formy aktywności zawodowej.

Jak to przedstawić?

Kiedy już zdecydowaliśmy się uwzględnić informacje o korzystaniu ze świadczeń socjalnych w naszym CV, ważne jest odpowiednie jej sformułowanie:

Nazwa instytucji i czas trwania wsparcia finansowego

Zacznijmy od wymienienia nazwy instytucji państwowej oraz dokładnego okresu czasowego, kiedy byliśmy beneficjentami danego programu. Dzięki temu pracodawca będzie mógł łatwo zweryfikować te informacje.

Aktywność podjęta podczas pobierania świadczenia

Ważne jest również pokazanie pracodawcy jak wykorzystywaliśmy ten czas wolny od pełnoetatowej pracy. Czy uczestniczyliśmy w kursach doskonalących umiejętności? Może prowadziliśmy własną działalność gospodarczą lub pracowaliśmy jako wolontariusze? Takie informacje mogą być istotne dla potencjalnego pracodawcy.

Podsumowanie

Pisanie CV to proces, który wymaga przemyślenia i uwzględnienia odpowiednich informacji. W przypadku korzystania ze świadczeń socjalnych takich jak zasiłek dla bezrobotnych warto rozważyć umieszczenie tej informacji w naszym życiorysie, jeśli ma ona wpływ na naszą historię zawodową oraz pokazuje determinację do powrotu na rynek pracy. Jednakże należy pamiętać o kontekście i specyfice sytuacji – nie zawsze jest konieczne uwzględnianie tych danych.

Wezwanie do działania:
Wpisz w CV jedynie informacje o zasiłku dla bezrobotnych, jeśli uważasz, że jest to istotne dla Twojej kariery zawodowej. Pamiętaj jednak, aby skupić się przede wszystkim na swoich umiejętnościach i osiągnięciach oraz ich zgodności z wymaganiami stanowiska. Zachowaj klarowność i przejrzystość dokumentu.

Link tagu HTML :
Flipeo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here