Rodzaje rolet dostępnych na rynku: Który z nich jest odpowiedni dla Ciebie

Roleta jest uniwersalną osłoną okienną, która może podkreślić styl do każdej przestrzeni. Od sypialni po pokoje dzienne, możesz użyć rolet, aby jeszcze bardziej udekorować wnętrze, w którym mają się znaleźć. Jaka roleta będzie najbardziej odpowiednia w Twoim mieszkaniu?

Jaki typ rolet wybrać?

W zależności od tego, jaki wygląd chcesz uzyskać w swoim domu, istnieje kilka różnych typów rolet, które możesz wybrać. Należą do nich żaluzje pionowe, żaluzje skrzynkowe, żaluzje poziome i rolety rzymskie. Każda z tych rolet lub żaluzji pasuje do innego wystroju, są tez rolety uniwersalne, które wpasują się w więcej niż jeden styl wnętrzarski. Rolety tkaninowe, na przykład, są szyte z tkaniny i są dostępne w różnych kolorach i wzorach. Są one najbardziej uniwersalnym i niedrogim rodzajem rolet. Różnorodność kolorystyczna sprawia, że w jakim kolorze nie byłoby pomieszczenie, to firma roletypolska pomoże dopasować odpowiednią osłonę okienną.

rolety w mieszkaniu

Żaluzje pionowe

Żaluzje pionowe wykonane są z tkaniny i zwisają pod kątem z okna. Mogą to być pionowe listwy, rolety lub żaluzje z napędem. Żaluzje pionowe są dostępne w wielu kolorach, tkaninach i stylach, w zależności od pożądanego wystroju wnętrza. Mogą być zastosowane w celu, aby pomóc zmniejszyć ilość promieni słonecznych i co za tym idzie ilość ciepła w domu, pozwalają zachować prywatność, lub po prostu zmieniają wygląd pomieszczenia. Żaluzje pionowe mogą być montowane na ścianie lub umieszczone na torze, co ułatwia ich czyszczenie.

Żaluzje w kasecie

Żaluzje skrzynkowe to żaluzje pionowe o konstrukcji skrzynki na całej długości. Są one tańsze niż żaluzje pionowe z materiałową górą, ale nadal zapewniają wygląd i styl, któremu żadne inne żaluzje pionowe nie mogą dorównać. Kaseta montowana jest u góry okna, a po bokach montuje się płaskie prowadnice. Tego typu rolety w kasecie są estetyczne, trwałe i funkcjonalne.

Żaluzje poziome

Żaluzje poziome są powszechnie stosowane w łazienkach lub innych pomieszczeniach, gdzie narażenie na działanie wody może być problemem. Żaluzje te są listwami, które mają zawiasy, więc składają się, gdy nie są używane. Ponieważ nie są to żaluzje z tkaniny, żaluzje poziome nie są tak wszechstronne jak żaluzje pionowe pod względem wzornictwa. Są one jednak tańsze i bardziej praktyczne dla łazienek i innych pomieszczeń narażonych na działanie wody i wilgoci.

Rolety rzymskie

Rolety rzymskie to skoordynowane kolorystycznie rolety z tkaniny, które występują w szerokiej gamie kolorów i wzorów. Mogą być pionowe lub poziome i są świetne do zakrywania wewnętrznych okien, które nie są regularnie używane. Mogą być używane do tworzenia klimatu prywatności lub po prostu po to, by dodać dekoracyjny akcent do pokoju.

Wybór odpowiedniej rolety dla twojego domu

Wybierając rolety do swojego domu, pamiętaj o stylu, który próbujesz osiągnąć i typach okien, które posiadasz w domu. Jeśli zależy ci na prywatności, spróbuj pionowych żaluzji. Jeśli chcesz zmienić wygląd pomieszczenia, wypróbuj żaluzję poziomą, roletę rzymską lub plisy. Oprócz stylu i przeznaczenia pomieszczenia, należy również rozważyć bezpieczeństwo swoich żaluzji. Żaluzje pionowe, jak sama nazwa wskazuje, są zazwyczaj zewnętrznymi. To czyni je bardziej atrakcyjną opcją, ponieważ będą blokować więcej niebezpiecznych elementów zewnętrznych, takich jak deszcz, brud i światło słoneczne.

Rolety lub żaluzje wewnętrzne lub zewnętrzne są bardzo praktyczną osłoną okienną. Każdy typ rolet ma swoje cechy charakterystyczne, które wpływają na ich cel przeznaczenia. Bez względu na to, jaki cel chcemy osiągnąć montując rolety, konieczne jest przemyślenie i obliczenie dokładnych wymiarów tej ozdoby okiennej. Dzięki temu, roleta będzie nie tylko praktycznym elementem mieszkania, ale także cieszącą oko dekoracją pomieszczenia, w którym się znajdzie.

Niektóre informacje opublikowane w artykule pochodzą z serwisu Rolety Kraków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here