Pomoc dla frankowiczów

Pomoc dla frankowiczów bazuje na podjęcie określonych czynności, które pozwolą uwolnić się od niekorzystnych zapisów w umowie kredytowej. Z pomocy skorzystać można, zwracając się do adwokatów lub radców prawnych, którzy w naszym imieniu będą kierować powództwa przeciw bankom.

Pomoc dla frankowiczów – odfrankowienie kredytu

Frankowicze mogą w sądzie powalczyć o odfrankowienie kredytu lub unieważnienie umowy kredytowej. Ta pierwsza opcja polega na tym, że sąd uznaje postanowienia zawarte w umowie kredytowej, za niedozwolone. W tym przypadku umowa kredytowa jest dalej realizowana, jednak z pominięciem tych postanowień. Co ciekawe, odfrankowienie wiąże się z przekształceniem kredytu w złotówkowy ze stawką Libor i marżą banku. Ponadto, bank powinien zwrócić nadpłatę kredytobiorcy, jaka powstała poprzez zastosowanie niedozwolonych klauzuli. Pamiętajmy o tym, że umowa w dalszym ciągu obowiązuje, jednak spłacać będziemy zadłużenie z pewnymi modyfikacjami.

Unieważnienie umowy kredytowej

Kolejnym rozwiązaniem jest unieważnienie umowy kredytowej, które odnosi się do uznania przez sąd, że umowa kredytowa jest sprzeczna z przepisami prawnymi. Dochodzi zatem do tego, że umowa jest uznana za nieważną. Strony są zobowiązane dokonać wzajemnych rozliczeń. Frankowicz powinien zwrócić bankowi faktycznie otrzymaną kwotę kredytu, a bank ma za zadanie oddać wszelkie pobrane opłaty. Rozrachunek w tym przypadku jest łatwy – jeżeli ostateczna suma pobranych kwot przez bank jest niższa, niż kapitał wypłacony frankowiczowi, wtedy frankowicz zwraca do banku pozostałą różnicę.

Każde z tych rozwiązań może stanowić znaczną pomoc dla kredytobiorcy, bez względu na to, którą strategię obierze nasz adwokat lub radca prawny. Wiąże się to bowiem ze zwolnienie od płacenia nienależnych i wysokich rat kredytu zaciągniętego we frankach. Pomoc dla frankowiczów oferuje wielu prawników, którzy często oferują także darmowe porady. Problem z takim kredytem można rozwiązać, jednak warto poprosić o pomoc doświadczonego prawnika.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here