Jak wybrać konto bankowe dla dziecka

Dzieci szybko dorastają i chcą wieść dorosłe życie, mimo że jeszcze nie są pełnoletnie. Nic więc dziwnego, że także i banki chcąc pozyskać nowych klientów, coraz częściej kierują swoją ofertę do dzieci i młodzieży. W ofercie banków można obecnie znaleźć produkt jakim jest konto dla dziecka.

Najlepsze propozycje kont bankowych dla młodych

Coraz więcej banków oferuje konto bankowe dla dziecka i oferty te są coraz bardziej dopracowane. Na podstawie rankingu banków z najlepszą ofertą zamieszczonych na stronie https://www.bankier.pl/smart/konto-dla-mlodych, można stwierdzić, że obecnie najlepszą ofertę w tej kwestii posiada MBank. Ten bank wychodzi na przeciw oczekiwaniom swoich klientów i pragnie zachęcić też młodych Polaków do zakładania kont osobistych. MBank nie pobiera żadnych opłat za prowadzenie konta przez dziecko, dlatego ma najlepszą ofertę.

Kolejną dobrą propozycję wśród młodzieżowych kont bankowych, oferuje ING. W tym wypadku jedyną opłatą są koszty związane z wypłacaniem pieniędzy z bankomatu. Jedna wypłata w miesiącu jest darmowa, każda kolejna to koszt 2,5zł. Można również płacić stałą miesięczną opłatę 15zł i wtedy wszystkie wypłaty z bankomatu w miesiącu będą za darmo.

Cechy korzystnego konta dla młodych

Najlepsze konto bankowe dla dziecka to takie konto, które nie ma żadnych opłat. A więc bank w przypadku takiego konta nie pobiera opłat za założenie konta, za prowadzenie konta, za kartę do bankomatu, za wypłaty z bankomatów w Polsce i za przelewy. To najkorzystniejsza forma konta dla dziecka w obecnej ofercie bankowej.

Jak założyć konto dziecku?

Aby założyć konto dla swojego dziecka w banku, najpierw warto sprawdzić ofertę banku w którym samemu posiada się konto osobiste lub korzysta się z innych produktów finansowych. W takim banku proces zakładania konta dla dziecka jest najłatwiejszy, bo wystarczy wypełnić wniosek ze swojego panelu na koncie bankowym. W innym wypadku należy wejść na stronę danego banku, który ma najlepszą ofertę w kwestii kont dla dzieci i wypełnić formularz, w którym zgłasza się chęć otwarcia nowego konta. Po wypełnieniu formularza konsultant bankowy skontaktuje się z klientem i omówi z nim wszystkie szczegóły konta, poda mu też dane do logowania.

Posiadanie konta osobistego przez dziecko, niesie ze sobą wiele wygód. Dziecko może sobie samo odkładać pieniądze na jakiś określony cel, ma też miejsce gdzie rodzice mogą mu przelewać kieszonkowe. Dzięki temu dziecko nie musi ciągle prosić rodziców o pieniądze na drobne wydatki, bo ma swoje oszczędności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here