dlaczego warto wybrać leasing

Czy Ty również potrzebujesz nowego auta? Być może szukasz ekologicznego pojazdu, takiego jak MINI ELECTRIC? Jeśli planujesz nabyć samochód, ale nie chcesz zapłacić za niego w ramach pojedynczej transakcji, zainteresuj się leasingiem. W niniejszym artykule przedstawimy liczne zalety tego rozwiązania. Zapraszamy do lektury!

Czym jest leasing?

Leasing to jedna z najpopularniejszych form finansowania zakupu pojazdu. Jest szczególnie powszechna wśród przedsiębiorców, lecz nie brakuje także jej odpowiedników skierowanych do osób prywatnych. Decydując się na leasing, zobowiązujemy się do spłacania wartości pojazdu w ratach, podobnie jak w przypadku kredytu. Warto jednak pamiętać, że te dwa rozwiązania znacznie się od siebie różnią. Przede wszystkim, w przypadku leasingu spłacany przedmiot należy do leasingodawcy przez okres trwania umowy. Kredyty w swojej podstawowej formie nie oferują takiej możliwości.

Rozliczanie wydatków w kosztach

Największą zaletą leasingu jest możliwość oszczędności na podatkach. Właściciel firmy ma prawo zaliczyć do kosztów firmy wydatki generowane przez leasingowany pojazd. Jest to prawdopodobnie główna przyczyna tak dużej popularności tej formy finansowania.

W tym miejscu warto zwrócić uwagę na kolejną różnicę między kredytem a leasingiem. W przypadku leasingu cała rata może zostać potraktowana jako koszt. Dla kredytu kosztami są jedynie jego odsetki. Co prawda istnieje możliwość rozliczenia spłacanego kapitału także w przypadku kredytu, lecz odbywa się to niebezpośrednio, z użyciem odpisów amortyzacyjnych.

Uniknięcie zamrożenia budżetu

Zakup pojazdu za pomocą jednorazowej płatności wymaga wykonania transakcji o wysokiej wartości. Nawet jeśli przedsiębiorca nabywający auto dysponuje dużą pulą środków, postępując we wspomniany sposób, zamraża swój budżet. Wybierając leasing, można tego uniknąć. Płatności rozbijają się na wiele rat, a ostatecznie pojazd i tak naszą własnością. Co więcej, dzięki sfinansowaniu inwestycji za pomocą leasingu koszty związane z autem są na bieżąco rozliczane, przyczyniając się do ogromnych oszczędności. Wybierając omawianą formę spłaty, możemy uniknąć także obowiązku wkładu własnego. Oczywiście wiąże się to z udowodnieniem stabilności finansowej i okazaniem stosownych dokumentów, niemniej możliwość taka istnieje i cieszy się dużą popularnością.

Łatwość otrzymania

Dużo łatwiej uzyskać leasing niż kredyt. Leasingodawcy z reguły nie posiadają wymagań w kontekście stażu przedsiębiorcy. Banki reprezentują jednak inną politykę. Instytucje te niejednokrotnie podnoszą wymagania i udzielają kredytów przedsiębiorcom posiadającym minimalny staż lub spełniającym dodatkowe kryteria. Leasing to także znacznie mniejsza ilość formalności. Czas oczekiwania na decyzję zazwyczaj wynosi od jednego do trzech dni, a lista wymaganych dokumentów jest dużo krótsza niż w przypadku kredytu.

Czy jesteś już zdecydowany na leasing? Serdecznie gratulujemy tej decyzji i życzymy udanych zakupów!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here