Cena za założenie sklepu na Shoper zależy od wybranej przez użytkownika opcji planu. Platforma oferuje trzy pakiety – Basic, Premium i Pro, których koszty wynoszą odpowiednio: 0 zł/miesiąc, 49 zł/miesiąc oraz 199 zł/miesiąc (w przypadku płatności rocznej). Każdy pakiet zawiera różne funkcje i możliwości dostępne dla sprzedawcy.

Koszty założenia sklepu na Shoper

Ile kosztuje założenie sklepu na Shoper?

Jeśli chcesz zacząć sprzedawać swoje produkty online, musisz rozważyć różne platformy e-commerce dostępne na rynku. Jednym z popularnych wyborów jest Shoper – polska platforma e-commerce oferująca narzędzia do łatwego i szybkiego tworzenia sklepów internetowych.

Koszt założenia sklepu na Shoper to temat, który interesuje wiele osób. W tym artykule przyjrzymy się dokładnie wszystkim kosztom, jakie powinny być wzięte pod uwagę przy zakładaniu takiego biznesu.

Opłata miesięczna

Pierwszym kosztem jest opłata miesięczna za korzystanie ze strony internetowej. Dostępne są trzy pakiety: Basic (49 zł/miesiąc), Standard (99 zł/miesiąc) oraz Premium (199 zł/miesiąc). Każdy pakiet daje dostęp do innych funkcjonalności i ilości produktów możliwych do umieszczania w sklepach.

W przypadku niektórych płatności jednorazowych możesz uzyskać 50% rabatu dla pierwszego roku działalności lub jeśli Twoja firma działa maksymalnie przez rok od momentu rejestracji konta.

Projektowanie strony

Drugim ważnym elementem jest projektowanie strony internetowej oraz dodawanie zawartości dla klientów. Tutaj ceny mogą znacznie się różnić w zależności od stopnia indywidualizacji projektu.

Jeśli nie masz doświadczenia w tworzeniu stron internetowych, możesz skorzystać z gotowego szablonu. W Shoperze dostępnych jest wiele różnych szablonów, które są łatwe w obsłudze i pozwalają na dopasowanie wyglądu strony do Twoich potrzeb.

Innym rozwiązaniem jest wynajęcie specjalisty od projektowania stron internetowych lub agencji interaktywnej. Koszt takiego usług może wynosić od kilku tysięcy złotych do kilkunastu tysięcy złotych za kompleksowy projekt oraz implementację na platformie Shoper.

Domena i hosting

Kolejnym kosztem przy zakładaniu sklepu online jest domena oraz hosting. Dobra domena to kluczowy element marketingowej strategii biznesowej – musi być ona krótka, łatwa do zapamiętania oraz powiązana z branżą produktową oferowanego asortymentu (np.: jeśli sprzedajesz buty sportowe lepiej mieć nazwę www.butysportowe.pl niż np: www.fajnebutki.com). Ceny dla popularnych polskich końcówek .pl wahają się między 50-100 PLN rocznie a ceny zagranicznyh końcówek (.com/.eu) mogą oscylować pomiędzy 20-150 PLN rocznie.
Hosting natomiast pozwala utrzymać witrynę działającą przez cały czas bez przerwy technicznej (dostępność serwera). Koszt hostingów w Polsce zaczyna się od kilkudziesięciu złotych miesięcznie i może wynieść nawet kilka tys. zł rocznie.

Koszty płatności online

Ostatnim kosztem jest system płatności online, który umożliwia klientom wygodne dokonywanie transakcji za pośrednictwem internetu. W Shoperze dostępnych jest wiele różnych bramek płatniczych, a ich ceny mogą się znacznie różnić.

Najpopularniejszymi rozwiązaniami są Dotpay oraz PayU – oba serwisy oferują niskie opłaty prowizyjne za przetwarzanie transakcji (ok 2-3% wartości zamówienia) ale wymagają zakładania konta biznesowego i podpisanego kontraktu z firmami obsługującymi te usługi.

Podsumowując, cena utrzymania sklepu na platformie Shoper to kwota uzależniona od potrzeb użytkownika – pakiet Basic daje możliwość sprzedawania do 100 produktów jednocześnie Standard już do 5000! Do tego dochodzą koszty projektowania strony lub korzystanie ze szablonów oraz pozostałe niezbędne elementy jak domena czy hosting.
Warto jednak pamiętać że dobry sklep internetowy powinien być inwestycją , która będzie generowała przychody dla Twojej firmy przez wiele lat .

Założenie sklepu na Shoper kosztuje od 49 zł miesięcznie. Zachęcam do odwiedzenia strony https://przyspieszenie.pl/ w celu uzyskania więcej informacji i wsparcia przy rozwoju biznesu online. Oto link tagu HTML do tej strony:

https://przyspieszenie.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here