Czy Mohito jest polskie?
Czy Mohito jest polskie?

Tak, Mohito jest marką polskiego pochodzenia. Została założona w 1994 roku przez dwóch Polaków – Jana Winklera i Marka Pieca oraz Kubankę Kasię Kifert. Obecnie firma należy do Grupy LPP, która jest jednym z największych producentów odzieży w Polsce. Mohito oferuje modną odzież dla kobiet i mężczyzn oraz akcesoria takie jak torebki czy buty.

Historia marki Mohito

Mohito to popularna marka odzieżowa, która jest znana na całym świecie. Wielu ludzi zastanawia się jednak, skąd w ogóle pochodzi ta nazwa i czy Mohito jest polskie.

Historia marki Mohito sięga lat 90-tych XX wieku. Pierwszy salon został otwarty w Warszawie przez Marka Piechockiego i Jacka Tomaszewskiego – dwóch młodych przedsiębiorców mających ambicję stworzenia czegoś nowego na rynku mody damskiej.

Nazwa „Mohito” została wybrana przypadkowo podczas jednej z rozmów biznesowych pomiędzy założycielami firmy a partnerem handlowym ze Stanów Zjednoczonych. Jacek Tomaszewski wspomina: „Chcieliśmy mieć oryginalną nazwę dla naszej firmy, ale nie mogliśmy dojść do porozumienia co do tego jak ma ona brzmieć. Nagle jeden z moich amerykańskich partnerów powiedział ‚Why don’t you call it Mojitos?’ (czytaj: Mochitouss). Nie byłem pewien czy dobrze go usłyszałem więc poprosiłem o przeliterowanie słowa kilka razy.” Ostatecznie Marek Piechocki zaproponował zmianę pisowni na „Mohitos”, ponieważ było to bardziej łatwe do wymowy dla Polaków niż oryginalne hiszpańske Mojitoss”.

Wkrótce potem firma postanowiła zmienić nazwę na bardziej kobiecą i dodano literkę „o” do końca, co ostatecznie dało nam dzisiejszą markę Mohito.

Od samego początku firma skupiała się na projektowaniu odzieży damskiej dla młodych kobiet. Sukces był szybki – po kilku latach istnienia sieć salonów powiększyła się już do 10 punktów w całej Polsce.

W ciągu następnych lat firma zaczyna ekspansję za granicę, otwierając kolejne salony we Włoszech, Czechach oraz Słowacji. Dzisiaj marka Mohito jest obecna w ponad 70 krajach świata i zatrudnia blisko 1500 pracowników.

Zapytani czy uważają swoją firmę za polską Marek Piechocki odpowiada: „Oczywiście! Jesteśmy dumni ze swoich korzeni i historii naszej firmy.” Jednocześnie jednak podkreśla on fakt że bardzo ważną częścią strategii rozwoju było wprowadzenie międzynarodowego charakteru brandu: „Chcieliśmy stworzyć modny produkt dostępny dla każdej kobiety nie tylko w Polsce ale również zagranicznym rynkom.”

Dzięki takim działaniom dziś możemy cieszyć się tym jak wielka stała się ta jedna mała warszawska butikowa hurtownia sprzed dwóch dekad. Marka Mohito to przykład udanej polskiej firmy, która zaczynała od małych kroków a dziś jest jednym z liderów w branży mody damskiej.

Wezwanie do działania: Sprawdź sam czy Mohito jest polskie na stronie https://2becreative.pl/.
Link tagu HTML : Kliknij tutaj, aby sprawdzić

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here