złomowanie czy skup aut

Wiele samochodów, które chcemy wymienić lub sprzedać, są w tak złym stanie, że tak naprawdę nie nadają się do sprzedaży, ani nawet do wizyty u mechanika. Zastanawiamy się wtedy, co robić, by jeszcze kilka groszy za owy pojazd wpadło nam do kieszeni. Do głowy przychodzą dwie opcje – skup aut lub złomowanie. Która jest lepsza i bardziej opłacalna?

Skup aut – kiedy zdecydować się na ten krok

Skup samochodów to fantastyczne rozwiązanie dla osób, które jak najszybciej chcą się pozbyć swojego starego pojazdu i nie do końca wiedzą, co z nim zrobić. Co prawda, wiele firm skupujących samochody często przeznacza je do złomowania, jednak wpierw są one skrupulatnie sprawdzane, rozbierane na części i wykorzystywane do naprawy innych pojazdów.

Często sami nie posiadamy odpowiednich środków, by oddać samochód do mechanika i zająć się jego renowacją. Sprzedajemy samochód firmie skupującej, dostajemy za niego zapłatę i zapominamy o nim w momencie, kiedy wjeżdża ono na miejscu u mechanika i zostaje poddane renowacji, za którą płaci ta konkretna firma.

Konkretna cena za oddanie auta do skupu zależy od mnóstwa różnych czynników i może być dla nas niemałym zaskoczeniem. Skup aut dokładnie sprawdza rocznik, markę, model, stan uszkodzenia pojazdu. Ponadto, skrupulatne oględziny pozwalają stwierdzić stan blacharki, stan podwozia i inne drobne usterki, zarysowania, stłuczenia. To wszystko automatycznie wpływa na wysokość stawki, jakiej można oczekiwać za sprzedanie samochodu.

Możemy być pewni, że cena za sprzedany do skupu samochód będzie satysfakcjonująca. Warto wiedzieć, że znalezienie nabywcy starego pojazdu za godną cenę jest niezwykle trudne, dlatego znacznie korzystniej jest sprzedać samochód do skupu.

Złomowanie – czy to ostateczność?

Niektórzy właściciele starych pojazdów zastanawiają się, co jest lepsze – skup aut czy złomowisko? Warto wiedzieć, że złomowisko to prawdziwa ostateczność. Złom dedykowany jest właścicielom, których samochody nie nadają się już praktycznie do niczego, a jakakolwiek naprawa jest nieopłacalna. Ponadto, na złom oddaje się zazwyczaj samochody, których pojedyncze części także w niczym się nie sprawdzą.

Oddanie samochodu na złom również wiąże się z pewnymi korzyściami finansowymi, jednak z pewnością nie tak wysokimi, jak w przypadku skupu aut. Z tego właśnie względu, jeśli nasz samochodów do czegokolwiek się jeszcze nadaje i nie chcemy oddawać go na złom – warto szukać sprawdzonego skupu aut w niedalekim sąsiedztwie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here