szybka pożyczka

Chociaż Polacy coraz bardziej się wzbogacają, to produkty finansowe różnego rodzaju wciąż cieszą się ogromną popularnością. Wszystko dlatego, że stale rosną nasze potrzeby, ale trzeba pamiętać, że łatwy dostęp do dodatkowych środków może być również przyczyną utraty płynności finansowej. W poniższym tekście zawarto odpowiedź na pytanie, czy chwilówka stanowi dobre wsparcie finansowe i może być stosowana jako produkt oddłużeniowy. Dowiedz się więcej już teraz.

Pożyczka w ekspresowym tempie

Instytucje pozabankowe wdrażają własną politykę współpracy z klientami, dlatego warunki zaciągania pożyczek są w ich przypadku zupełnie inne, aniżeli te, jakie stawiają banki. Przede wszystkim, firmy pożyczkowe inaczej minimalizują ryzyko ewentualnej niewypłacalności pożyczkobiorcy. Nie sprawdzają tak wnikliwie zdolności i historii kredytowej oraz minimalizują formalności, jakie wiążą się z ubieganiem się o tego rodzaju zobowiązanie. Tym samym, o pożyczkę wnioskować można niejednokrotnie na sam dowód osobisty oraz wypełniając deklarację online. Dzięki temu weryfikacja dokumentów trwa znacznie krócej, a klient instytucji pozabankowej może liczyć na środki pieniężne jeszcze tego samego dnia. Chociażby dlatego szybka pożyczka może być doskonałym produktem oddłużeniowym, na przykład w ramach niespodziewanych wydatków, tzw. czarnej godziny czy konieczności powstałych nagle zadłużeń.

Pożyczka dostępna dla wszystkich

Wybierając zobowiązanie pozabankowe, udaje się je dopasować do indywidualnych potrzeb, ale również możliwości spłaty. Świetnym przykładem może być oferta od KredytOK, która nierzadko jest „szyta na miarę”. To klient decyduje o wartości pożyczki oraz liczbie rat, które będzie spłacał.

Co ciekawe, firmy pożyczkowe stają się niejednokrotnie jedynym możliwym ratunkiem dla osób zadłużonych. Dłużnicy, na których ciąży egzekucja komornicza albo nie spłacają innych zobowiązań w wyznaczonym terminie, raczej nie mają szans na współpracę z bankiem. Pożyczka jest natomiast bardzo często dostępna bez sprawdzania raportu BIK, dlatego dodatkowe środki mogą otrzymać osoby z długami albo bezrobotne. W ich przypadku pożyczka jeszcze tego samego dnia może okazać się „ostatnią deską ratunku” w ramach konieczności zdobycia pieniędzy na spłatę przeterminowanych płatności.

Jak wybierać szybką pożyczkę?

Na rynku usług finansowych nie ma dwóch identycznych pożyczek. Tego rodzaju zobowiązania są niezwykle elastyczne i można dobierać je wedle indywidualnych potrzeb. Szczególną uwagę należy jednak skupić na szybkich pożyczkach, które udzielane są bez weryfikacji klienta. Takie zobowiązania mogą tylko pozornie wydawać się korzystnym produktem oddłużeniowym. Brak sprawdzenia zdolności kredytowej pożyczkobiorcy może skutkować nieco gorszymi warunkami spłaty, w tym naliczaniem wyższych odsetek czy narzucaniem wyższej prowizji za udzielenie zobowiązania.

Aby wybrać najlepszą pożyczkę, warto skorzystać z rankingów szybkich pożyczek. Te są zestawieniem najważniejszych kryteriów, które mówią o atrakcyjności i opłacalności tego rodzaju zobowiązań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here