Sprawdź jakie nowości od ProAgri szykują się w 2025 rok

Polski producent środków ochrony roślin ProAgri realizuje założoną strategię rozwoju swojej oferty preparatów w najważniejszych uprawach polowych. W 2024 wprowadził fungicydy Sierra 60 SL, a w obecnym sezonie rolnicy będą mogli korzystać z kolejnych 3 środków.

Środek chwastobójczy do kukurydzy

Zwalczanie chwastów w kukurydzy jest podstawowym zabiegiem i kluczowym dla ochrony potencjału plonowania. W 2024 roku ostatni raz można było zastosować herbicydy z substancją czynną s-metolachlor. Po ich wycofaniu powstała luka, która należy szybko uzupełnić. Wycofana substancja czynna była dedykowana do zwalczania chwastnicy jednostronnej. Herbicydem o podobnej funkcjonalności jest Niko Super 60 OD — eliminuje chwastnicę jednostronną, ale także inne gatunki chwastów jedno i dwuliściennych. Środek chwastobójczy zawiera substancję czynną nikosulfuron, która uznawana jest przez wielu ekspertów za najbardziej neutralny sulfonulomocznik dla kukurydzy.

Produkt można stosować już od fazy 2.liści kukurydzy, a terminem granicznym jest faza 7. liści (BBCH 12-17). Rekomendowana dawka na hektar mieści się w zakresie od 0,5 do 0,7 l/ha.

Trineksapak etylu od ProAgri

Dominuje intensywna uprawa zbóż ozimych i jarych, której celem jest uzyskanie maksymalnej ilości plonu ziarna z hektara. Ważnym elementem takiego systemu uprawy roli jest regulacji wzrostu zbóż. Umożliwia ona uzyskanie odpowiedniego pokroju roślin, nawet przy intensywnym nawożeniu mineralnym.

Substancją czynną, która najczęściej wykorzystywana jest do regulacji wzrostu zbóż jest trineksapak etylu. W 2025 roku Rolnicy będą mogli skorzystać z Getup 250 EC — środka ochrony roślin od ProAgri, który zawiera wspominaną wcześniej substancję czynną. Regulator wzrostu może być aplikowany w najważniejszych gatunkach zbóż ozimych i jarych oraz plantacjach nasiennych traw i koniczyny czerwonej.

Jesienne odchwaszczanie zbóż z ProAgri

Jesienny termin stosowania herbicydów w zbożach ozimych powinien być pierwszym wyborem. Szybkie ograniczenie konkurencji rośliny uprawnej z chwastami pozwala na lepsze wykorzystanie przez nią zasobów środowiska. W innym przypadku silna presja chwastów może w sposób pośredni obniżyć jej zimotrwałość.

Podstawowym składnikiem jesiennym technologii zwalczania chwastów jest diflufenikan. Jest to substancja czynna o działaniu doglebowym. Rozszerza ona spektrum zwalczanych chwastów oraz wzmacnia działanie innych herbicydów.

Od jesieni 2025 roku dostępny będzie herbicyd Behemot 500 SC do stosowania w pszenicy ozimej, pszenżycie ozimym i życie ozimy, bezpośrednio po siewie do końca krzewienia (BBCH 00 -29).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here