Osłony na balkon z tworzywa

Wiele osób poszukuje rozwiązania, które pozwoliłoby im na osłonięcie balustrady swojego balkonu. Czasami wynika to z przyczyn estetycznych, czasami z chęci uzyskania prywatności, a czasami dla ochrony przed wiatrem. Na jakie osłony stawiać? Czy warto kupić osłony na balkon z tworzywa? Podpowiadamy!

Słoma, gęsta siatka

Na polskich osiedlach swego czasu bardzo modne stało się wykorzystywanie osłon balustrad. Mieszkańcy na początku najchętniej sięgali po produkt, wykonany ze słomy. Wyglądało to bardzo swojsko, a wręcz uroczo. Taką maskownicę najczęściej przeplatano miedzy szczebelkami. Niestety – taka osłona ma krótkie życie. Szybko płowieje i staje się łamliwa już po kilku deszczach. Należy więc często ją wymieniać.

Lepszym rozwiązaniem mogłaby się wystawać gęsta siatka. To materiał, którzy przypomina torby z lat ’80. Nie jest on matowy, a raczej połyskujący. Mocowanie najczęściej polega na przeciśnięciu trytytki przez sploty. Jest on nieco trwalszy od słomy, jednak nadal dość szybko płowieje, pod wpływem warunków atmosferycznych. Dodatkowo silny wiatr jest w stanie go podrzeć, przede wszystkim w miejscu mocowania, które jest osłabione. Zaletą jest wiele opcji kolorystycznych oraz fakt, że taka maskownica nieco ochroni nas przed wiatrem.

Oba rozwiązania zapewniają dyskrecję, ponieważ skutecznie oddzielają nasz balkon od świata zewnętrznego.

Osłony na balkon z tworzywa – gotowy produkt

Coraz bardziej popularne są osłony na balkon z tworzywa. Są to specjalne maskownice, wyposażone w gęsto rozmieszczone przelotki. Takie osłony montuje się na zewnętrznej części balustrady, przymocowując je np. trytytkami. Jeśli chodzi o zalety tego rozwiązania, to jest ich wiele. Przede wszystkim – osłaniają nasz balkon przed wzrokiem przechodniów i sąsiadów. Dodatkowo chronią nas przed wiatrem, nawet tym silnym. Są wytrzymałe, ponieważ odpowiednio zabezpieczone przelotki nie dopuszczą do rozerwania tworzywa. Są odporne na działanie filtrów UV, co oznacza, że będziemy cieszyć się żywymi kolorami przez długi czas. W razie potrzeby osłony na balkon z tworzywa można zdjąć i umyć np. w wannie lub pod prysznicem, a następnie przetrzeć suchą, miękką ściereczką i ponownie zawiesić. Jedyną niedogodnością będzie wielkość samej osłony. Musi być ona idealnie dopasowana do długości i wysokości balustrady, a dostarczana jest w jednym kawałku. Przyda się więc dodatkowa para rąk, która pomoże podczas montażu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here