Co zrobić, żeby nie przepłacić na kredycie konsumpcyjnym?

0
789

Kredyty konsumpcyjne są bardzo lubiane przez Polaków, ponieważ pozwalają pozyskać środki na dowolny cel, a po ich zaciągnięciu swoich wydatków nie trzeba dokumentować rachunkami i papierami. Można więc wydać otrzymane pieniądze między innymi na opłacenie rachunków, zakup sprzętu elektronicznego, wyjazd na wakacje, zorganizowanie ślubu i nie tylko.

Są to z reguły zobowiązania zaciągane na okres kilku lat, a ich maksymalna kwota zależy od oferty danego banku, ale też zdolności kredytowej danego kredytobiorcy. Z uwagi na dużą popularność tego typu kredytów, można je znaleźć w niemal każdym banku. Niektóre oferty bardzo się od siebie różnią, ale inne bywają podobne, dlatego też podjęcie właściwej decyzji może być problematyczne. Tak więc, co zrobić, żeby nie przepłacić na kredycie konsumpcyjnym?

Co wpływa na ostateczny koszt kredytu konsumpcyjnego?

Żeby móc ocenić atrakcyjność danej oferty kredytu, trzeba najpierw dowiedzieć się, jakie jego parametry wpływają na ostateczny koszt zobowiązania. W przypadku kredytu konsumpcyjnego najbardziej znaczące są takie aspekty, jak:

  • okres spłaty
  • kwota kredytu
  • oprocentowanie nominalne
  • prowizja za udzielenie kredytu
  • opłaty dodatkowe (na przykład ubezpieczenie).

Trzeba przy tym pamiętać, że na każdy kredyt powinniśmy spoglądać całościowo, a nie tylko pod kątem jednego parametru. Przykładowo, niektóry oceniają atrakcyjność kredytu tylko na podstawie jego oprocentowania nominalnego, jednak nawet, jeśli jest ono niskie, nie gwarantuje to niskiego kosztu zobowiązania. Wciąż może on być wysoki z uwagi na wysoką prowizję czy opłaty dodatkowe.

Jeśli chcemy szybko porównać dwie oferty kredytu, wskaźnikiem, na który powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, jest RRSO zobowiązania, czyli jego Rzeczywista Roczna Stopa Procentowa. Jej wysokość zależy nie tylko od samego oprocentowania nominalnego, ale też od prowizji i innych dodatkowych kosztów związanych z kredytem, daje więc pełniejszy opłacalności danej oferty.

Chcesz wziąć kredyt konsumpcyjny? Zastanawiasz się, jakie wiążą się z tym warunki i wymagania? Dowiedz się więcej na temat tego rodzaju kredytu tutaj: https://splatapozyczek.pl/kredyt-konsumpcyjny/. Dodatkowa wiedza przyda Ci się szczególnie w przypadku, kiedy planujesz zaciągnąć kredyt na wysoką kwotę, ale nie tylko.

Jak znaleźć dobry kredyt konsumpcyjny i nie przepłacić?

Jest wiele sposobów, na które można wyszukiwać oferty kredytów, czy to konsumpcyjnych, czy dowolnych innych. Jednym z nich jest samodzielne wchodzenie po kolei na strony internetowe poszczególnych polskich banków, nawigowanie do kredytu konsumpcyjnego i porównywanie między sobą poszczególnych propozycji. Nie da się jednak ukryć, że może to być bardzo czasochłonne i męczące.

Druga opcja polega na skorzystaniu z dostępnych w Internecie porównywarek kredytów lub ich rankingów. To szybsza metoda niż samodzielne wchodzenie na każdą witrynę, ponieważ podstawowe dane odnośnie do różnych ofert są zebrane w jednym miejscu. Musimy jednak mieć świadomość, że takie rankingi i porównywarki nie są do końca rzetelnymi źródłami. Mogą być nieaktualne lub przygotowane przez osobę nie posiadającą odpowiedniej wiedzy lub kwalifikacji.

Trzecia metoda to zwrócenie się do doświadczonych ekspertów kredytowych, takich, jak Spłata Pożyczek, którzy posiadają szeroką wiedzę i kwalifikacje. Dzięki temu będą w stanie znaleźć dla danego klienta najlepszą dostępną w danej chwili ofertę kredytu. Co więcej, sieć kontaktów na szczeblach decyzyjnych w różnych instytucjach finansowych umożliwi im również skuteczne prowadzenie negocjacji i dalsze obniżenie kosztu zobowiązania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here