Najlepsze monitory dla graczy

Podczas gdy przeciętny użytkownik widzi monitor jako tylko środek do wyświetlania tekstu, zdjęć i filmów, dla zapalonych graczy monitor jest tak wiele więcej. W zależności od ich wyboru gier i stylu gry, potrzebują go do wyświetlania najdrobniejszych szczegółów lub do odzwierciedlenia ich szybkich poleceń. Jeśli gracze są w grze walki, potrzebują dobrego refleksu i niski input lag, czyli czas potrzebny do monitora do reakcji na polecenie masz wprowadzone, nie jest coś, co mogą sobie pozwolić, jeśli chcą wygrać.

Rozdzielczość: Jak ważna jest naprawdę

Przeciętny użytkownik komputera lubi widzieć wszystkie szczegóły i kolory tak żywe, jak to tylko możliwe, podobnie jak na ekranach swoich telefonów komórkowych. Jednak, choć może to być zaskoczeniem, rozdzielczość jako element nie jest kluczowa dla wszystkich graczy, przeczytanie https://techpolska.pl/ktory-monitor-4k-wybrac/ może Ci pomóc w wyborze odpowiedniego monitora. Gracze są uważane iść na maksimum we wszystkim, jeśli chodzi o sprzęt komputerowy, ale to nie zawsze jest tak.

Rozdzielczość monitora, na którą zdecydują się gracze, zależy od gier, w które wolą grać, a także od ich sprzętu, wśród którego karta graficzna ma najwięcej do powiedzenia. Jeśli grasz w Tomb Raider lub inną grę przygodową, chciałbyś cieszyć się piękną scenerią podczas wykonywania swoich zadań. Z drugiej strony, jeśli masz wrogów dyszących Ci na szyję i musisz reagować szybko, będziesz bardziej niż skłonny poświęcić nieco rozdzielczość, by osiągnąć wyższą częstotliwość odświeżania.

Częstotliwość odświeżania: wysoka czy niska?

Mówiąc prościej, częstotliwość odświeżania reprezentuje liczbę aktualizacji obrazu przez monitor, czyli klatek, w ciągu sekundy, co oznacza, że jeśli masz monitor z częstotliwością odświeżania 75 Hz, wyświetla on 75 klatek na sekundę. Dla osób nie będących graczami, częstotliwość odświeżania nie jest kluczowym elementem w procesie podejmowania decyzji, natomiast poważni gracze zwracają na nią szczególną uwagę przy wyborze monitora.

Im wyższa częstotliwość odświeżania, tym łatwiej jest śledzić szybką grę, co dla poważnego gracza może mieć duże znaczenie. Jednak wybór ustawień karty graficznej musi być dopasowany do monitora w tym sensie, że monitor musi być w stanie obsłużyć częstotliwość, z jaką karta graficzna przesyła informacje do monitora. W przeciwnym razie obraz nie będzie wyświetlany tak jak powinien i może wyglądać jak rozdarty lub w połowie załadowany.

Podczas ustawiania monitora jest zazwyczaj nie mózg, problemy mogą wystąpić, i tak to idzie do obu platform Windows i Mac, nie ma komputera, który jest całkowicie odporny na sprzęt lub oprogramowanie niezgodności lub problemów. Jeśli masz komputer Apple i napotkasz jakiekolwiek problemy z ustawieniem swojego błyszczącego nowego monitora, najbezpieczniej jest zwrócić się do profesjonalistów, którzy są upoważnieni do dokonywania napraw MAC, ponieważ nie chcesz stracić gwarancji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here