Giełdy krypowalut

Płacąc nie sięgamy już tylko po szeleszczące banknoty, wyciągane ze skórzanego portfela, rozwój płatności bezgotówkowych, nastąpił bardzo szybko, teraz mamy już możliwość płacenia gotówką internetową- kryptowalutami.

Giełdy kryptowalutowe to miejsca, gdzie można oprócz kupna i sprzedaży kryptowalut, operować tokenami, bądź na wybranych giełdach zainteresować się stablecoinamiUSD- czyli krypto walutami powiązanymi z dolarem amerykańskim.

Kryptowaluty na giełdach możemy kupić za inne krypto waluty, bądź też za waluty fiat czyli złotówki, dolary, euro- pieniądze będące wydawane przez organy centralne.

Jak korzystać z giełd?

Dobrze jest zrobić wstępną analizę rynkowa, skorzystać z dostępnych narzędzi, ocenić ryzyko inwestycji , zastanowić się w jakie kryptowaluty warto zainwestować. Najpopularniejszą i pierwszą kryptowalutą był BitCoin, istnieją też inne np. Ethereum, Ripple.

Jaka giełda bitcoin?

Giełdy scentralizowane to strony internetowe umożliwiające handel miedzy kupujący m a sprzedającym. Użytkownik lokuje swoje pieniądze/kryptowalute i przeprowadza na wybranej stronie transakcje.

Mimo, że można przechowywać pieniądze na giełdzie, najbezpieczniej będzie posiadać do tego celu portfel, z kluczem prywatnym i publicznym.

Giełdy zdecentralizowane nie mają centralnego punktu kontroli, działają na zasadzie sieci z wieloma serwerami, jednak działanie pojedynczych serwerów na siebie nie wpływa jeżeli jeden serwer się wyłączy, sieć dalej działa.

Transakcje przeprowadzone w takim systemie są ciężkie do wyśledzenia i zakłócenia.

Ranking giełd kryptowalut

Z popularniejszych polskich giełd kryptowalutowych można wymienić BitBay, Binance, BitClude. Natomiast z zagranicznych bardziej zanane to LiveCoin, Coinbase, Kraken, BitFinex, BitStamp.

Najlepsza giełda kryptowalut to niewątpliwie taka która nie pobiera wysokich prowizji za transakcje kupna sprzedaży, jednocześnie gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa i szeroki wybór par kryptowalut.

Warto też sprawdzić kto kieruje daną platformą (spółka) i gdzie jest ona zarejestrowana, a także czy jest scentralizowana czy nie. Sprawdź porównanie giełd kryptowalut.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here