Ranking pożyczek dla zadłużonych

Problemy finansowe nie przekreślają Twoich szans na otrzymanie pożyczki. Choć w takiej sytuacji trudno myśleć o kredycie w banku, to pożyczka dla zadłużonych w parabankach jest jak najbardziej realna. Sięgnięcie po pomoc do sektora pożyczek pozabankowych jest czasami jedyną możliwością na wyjście z trudnej sytuacji. Na pewno warto rozważyć tę opcję. Sprawdź, co powinieneś wiedzieć o pożyczkach dla zadłużonych.

Pożyczka dla zadłużonych – czy jest możliwa?

Nie da się ukryć, że coraz więcej osób musi borykać się z zadłużeniami finansowymi. Przyczyn tej sytuacji może być wiele: brak oszczędności, nieprzewidziane wydatki, pętla zadłużenia czy wypadki losowe. Ważne, żeby wiedzieć, jak poradzić sobie z długami. W momencie, gdy nie widzisz innej formy pomocy niż usługi instytucji finansowych, to najlepszą alternatywą są pożyczki dla zadłużonych.

Odpowiadając na pytanie, czy pożyczka dla zadłużonych jest możliwa – tak, jak najbardziej. Firmy pożyczkowe mają mniejsze wymagania wobec klientów niżeli instytucje bankowe. Nieuregulowanie na czas poprzednich zobowiązań oraz wpisy do baz dłużników blokują dostęp do kredytu. Dlatego najlepszym rozwiązaniem dla osób zadłużonych jest pomoc sektora pozabankowego.

Kto może otrzymać pożyczkę dla zadłużonych?

Do grona tych, którzy mogą ubiegać się o pożyczkę dla zadłużonych, zalicza się osoby:

  • mającymi problem ze spłatą zaciągniętych zobowiązań,
  • z wpisami do baz dłużników,
  • posiadającymi niską zdolnością kredytową,
  • z komornikiem lub firmą windykacyjną.

Firmy pożyczkowe albo nie sprawdzają klienta w wybranych bazach, albo akceptują nieuregulowane zaległości. Niewątpliwie jest to największa zaleta pożyczek dla zadłużonych. Dzięki temu klient z długami nie musi obawiać się odmowy w parabanku.

Jakie warunki trzeba spełniać?

Tak jak w przypadku każdego zobowiązania finansowego trzeba spełniać kilka podstawowych wymogów. Aby otrzymać pożyczkę dla zadłużonych, klient powinien:

  • być pełnoletni, bądź w wieku 21-25 lat,
  • posiadać dowód osobisty,
  • mieć polskie obywatelstwo,
  • mieszkać na terenie Polski.

Niektóre firmy pożyczkowe wymagają od klienta udokumentowania źródła dochodów (np. zaświadczenia o zatrudnieniu). Jeśli nie spełniasz tego warunku, to szukaj ofert pożyczek bez wymogu stałego dochodu (pożyczki bez zdolności kredytowej)

Charakterystyka pożyczek dla zadłużonych

Nawet osoba w najtrudniejszej sytuacji finansowej może ubiegać się o pożyczkę dla zadłużonych. Wybór jest na tyle duży, że każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Od pożyczek dla zadłużonych po chwilówki bez BIK. Wystarczy tylko poszukać.

Czym charakteryzują się pożyczki dla zadłużonych? Przede wszystkim szybkością – pożyczkę możesz otrzymać nawet w ciągu kilkunastu minut po złożeniu wniosku. Pożyczki dla zadłużonych są ogólnodostępne w Internecie. Wystarczy tylko znaleźć odpowiednią ofertę, a cały proces wnioskowania odbędzie się w zaciszu Twojego domu. To, co jeszcze charakteryzuje tę pożyczkę, to minimum formalności. Najczęściej parabanki wymagają jedynie aktualnego dowodu osobistego. Pożyczki dla zadłużonych są udzielane na niewielkie kwoty – zwykle na kilkanaście tysięcy. Dla niektórych klientów może być to minus, ponieważ kredyty bankowe są oferowane na o wiele wyższe kwoty. Podobnie jest z czasem spłaty – pożyczki dla zadłużonych są udzielane na stosunkowo krótki okres.

Czy istnieje kredyt dla zadłużonych?

Staranie się o kredyt w banku z długami na koncie na pewno nie będzie proste. Banki bardzo dokładnie analizują zdolność kredytową swojego klienta. Dlatego osoba ze słabą historią kredytową ma nikłe szanse na otrzymanie wsparcia w instytucji bankowej. Nie oznacza to, że kredyt dla zadłużonych nie istnieje. Jak najbardziej jest możliwy, ale wyłącznie w sektorze pożyczek pozabankowych. Kredyt dla zadłużonych możesz znaleźć w wielu firmach pożyczkowych. Nie jest to standardowy kredyt udzielany przez banki, lecz kredyt w formie pożyczki.

Gdzie szukać?

Skoro zdecydowałeś się na wzięcie pożyczki dla zadłużonych, to warto wybrać najlepszą dla siebie ofertę spośród dostępnych na rynku. Nie jest to łatwe zadanie, bowiem nowych ofert ciągle przybywa. Gdzie szukać pożyczek dla zadłużonych? Najlepiej w Internecie. Jednak jest to czasochłonny proces. Aby zaoszczędzić swój czas, skorzystaj z aktualnego rankingu pożyczek bez BIK. To narzędzie pozwoli Ci w szybki i wygodny sposób podjąć decyzję. W jednym miejscu zostały zebrane najpopularniejsze oferty pożyczek dla zadłużonych wraz z ich parametrami.

Jak wybrać najlepszą pożyczkę dla zadłużonych?

Wybranie najlepszej pożyczki zależy od indywidualnych potrzeb oraz możliwości klienta. Nie ulega wątpliwości, że najlepsza pożyczka to ta najtańsza. W końcu osoba zadłużona nie może pozwolić sobie na dodatkowe wydatki. Dla uniknięcia błędnych decyzji w wyborze oferty, warto dopasować ją do swoich możliwości finansowych. Dlatego klient nie powinien zaciągać pożyczkę, która przewyższa jego fundusze.

Niski scoring w BIK lub zajęcia komornicze nie muszą być przeszkodą w otrzymaniu pożyczki. Przykładem tego jest coraz większa dostępność produktów finansowych na rynku pozabankowym. Każda firma pożyczkowa ma swoje wytyczne oraz zasady, którymi kieruje się przy rozpatrywaniu wniosku. Jeśli więc jakiś parabank odmówił Ci pożyczki ze względu na słabą zdolność kredytową, to nie martw się i szukaj wsparcia finansowego w innym miejscu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here