Według listy miliarderów Forbesa na rok 2021, najbogatszym człowiekiem na świecie jest Jeff Bezos z majątkiem szacowanym na około 177 miliardów dolarów. Jednak zarobki poszczególnych osób mogą się znacznie różnić w zależności od branży i innych czynników.

10 najbogatszych ludzi na świecie i ich dochody

Ile zarabiają najbogatsi ludzie na świecie? To pytanie, które wiele osób zadaje sobie codziennie. Oto lista 10 najbogatszych ludzi na świecie i ich dochody.

Na szczycie listy znajduje się Jeff Bezos, założyciel Amazona. Jego majątek wynosi około 150 miliardów dolarów. W ciągu ostatniego roku jego wartość netto wzrosła o ponad 40 miliardów dolarów dzięki rosnącym zyskom Amazona.

Drugim najbogatszym człowiekiem na świecie jest Bill Gates, współzałożyciel Microsoftu. Jego majątek wynosi około 98 miliardów dolarów. Mimo że Gates od lat zajmuje pozycję lidera w rankingach bogactwa, to jednak nie ma on już tak dużej kontroli nad firmą jak kiedyś.

Trzecią pozycję zajmuje Bernard Arnault – prezes grupy LVMH (Louis Vuitton Moet Hennessy). Zdobywając swój majętności poprzez inwestowanie w luksusowe marki modowe oraz kosmetyczne firmy perfumeryjne został jednym z trzech europejskich przedsiębiorcóww pierwszej dziesiątce rankingu Forbes’a .Jego fortuna szacowana jest obecnie na blisko osiemdziesięciu siedmiu milionach euro czyli niemal pięćdziesięciokrotnie więcej niż polski budżet wojskowy.

Na czwartej pozycji znajduje się Warren Buffett, prezes Berkshire Hathaway. Jego majątek wynosi około 82 miliardów dolarów. Buffett jest znany ze swojej filozofii inwestowania i często nazywany „orłem z Omaha”.

Piąte miejsce należy do Marka Zuckerberga, założyciela Facebooka. Jego wartość netto to około 71 miliardów dolarów.

Carlos Slim Helu zajmuje szóste miejsce na liście najbogatszych ludzi świata z majętnością warta ponad siedemdziesiąt pięć milionow euro .Slim posiada wiele firm telekomunikacyjnych oraz koncern budowlanych działających głównie w Meksyku i Stanach Zjednoczonych

Siodme miejsce przypadła Larry’emu Ellisonowi – współzałóżcicielowi Oracle Corporation. Wartość jego fortuny wynosi blisko sześćdziesięciu osiem milionow dollaró .

Larry Page ,pierwszy raz od kilku lat nie ma już opini lidera branży IT ale nadal plasuje się wysoko na siódmej pozycji listy Forbes’a.Jest on jednym ze współtwórzcòw Google co przynioslo mu ogromny sukces finansowy.Wartośc jego posiadlosci oceniana jest obecnie na poziomie piecdzisiat jeden mld dolatrow amerykanskich.

Ninth place goes to Jim Walton- synowi Sam’a Walten tworcyy sieci Walmart ktory otrzymal ogromna sume po śmierci swojego ojca.Wartość jego majątku wynosi około pięćdziesięciu sześciu milionów dolarów.

Ostatnie miejsce na liście najbogatszych ludzi na świecie przypadło Alice Walton, także spadkobierczyni fortuny związanej z siecia marketową Walmart. Jejj wartośc netto to czterdzieści dziewiec miliardóww amerykańskich

Podsumowanie tej listy pokazuje nam ,że w ostatnich latach bogacenie się stało łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej .Niektórzy mogliby powiedzieć, że jest to sprzeczne ze stanem rzeczy panującym na całym świecie i nieustannie rosnącej liczby bezrobotnych oraz biednych ludzi ale fakt faktem pozostaje- jeśli masz pomysł lub talenty wartosciowe dla rynku finansowego – pieniądze szybciej znajdują do Ciebie drogę.

Zachęcam do zainteresowania się tematem zarobków najbogatszych ludzi na świecie. Można znaleźć wiele ciekawych informacji w sieci, np. tutaj: https://www.chainsaw.pl/ile-zarabiaja-najbogatsi-ludzie-swiata/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here