Nie mam informacji na temat powrotu Shopee do Polski.

Perspektywy powrotu Shopee do Polski

Czy Shopee powróci do Polski? To pytanie nurtuje wiele osób zainteresowanych handlem internetowym. W końcu, polski rynek e-commerce rozwija się bardzo dynamicznie i przyciąga coraz więcej inwestorów.

Shopee to platforma zakupowa należąca do firmy Sea Group z siedzibą w Singapurze. Serwis został uruchomiony w 2015 roku i od tego czasu szybko zdobywa popularność na rynkach azjatyckich oraz południowo-wschodnich części świata.

W Polsce Shopee działało krótko – tylko przez kilka miesięcy w 2018 roku. Niestety, nie udało im się zaistnieć na naszym rynku i ostatecznie wycofali się ze swojej działalności.

Jednym z głównych powodów takiego obrotu spraw było niewystarczające dopasowanie oferty sklepu online do potrzeb klientów polskiej branży e-commerce. Poza tym, konkurencja była już mocno osadzona na krajowej scenie handlowej a brak odpowiedniej strategii marketingowej uniemożliwiał konkurującemu nowicjuszowi wejście pomiędzy liderami sektora sprzedawczo-zakupowego.

Mimo to istnieje szansa dla ponownego przybycia tej marki globalnego formatu także w kraju nad Wisłą

Obecne trendy pokazują bowiem jak chętnie Polacy korzystają ze stacjonarnych punktów odbioru zamówień, a Shopee dysponuje siecią punktów partnerskich w wielu krajach. W Polsce jest to zaledwie kilka miejsc ale nie ma przeszkód aby liczba ta wzrosła dzięki rozwojowi programu franczyzowego.

Oprócz tego, Shopee konsekwentnie inwestuje w rozwój swojej platformy i dodaje nowe funkcje oraz udogodnienia dla klienta np. opcja darmowej dostawy lub możliwość płatności przy odbiorze paczki co może być na wagę złota dla polskiego nabywcy.

Co więcej, firma planuje wprowadzić do swojej oferty coraz większą ilość produktów pochodzących od lokalnych sprzedawców – co stanowi jeden ze sposobow na zdobywanie zaufania i sympatii użytkownikow jak również promowanie przedsiębiorstw działających bezpośrednio w kraju docelowym.

Warto także podkreślić fakt że Sea Group posiada już spore doświadczenie we współpracy z firmami azjatyckimi które mają swój biznes właśnie tutaj – takim partnerem mógłby stać się choćby Tmall czy Lazada

Nie można zapominać również o tym, że rynek e-commerce stale ewoluuje a sytuacja zmienia się bardzo dynamicznie – zwłaszcza biorąc pod uwagę ostatni okres pandemiowy który wykazał ogromne potrzeby zakupowe online Zwiększone skale operacji logistycznych powodują także że coraz więcej firm zaczyna szukać sposobów na urozmaicenie swojej oferty i poszerzenie horyzontów działalności.

Wracając jednak do Shopee, czy można spodziewać się powrotu tej marki do Polski? Oczywiście, to tylko spekulacje. Ale biorąc pod uwagę ich dotychczasowe osiągnięcia oraz inwestycje w rozwój platformy zakupowej może warto przypuszczać że firma będzie chciała wrócić na polski rynek – tym razem bardziej przygotowana do jego wymagań i oczekiwań użytkowników.

Na pewno takie przedsięwzięcie wiąże się z wieloma wyzwaniami dla zarządu firmy ale jednocześnie otwiera nowe możliwości dla sprzedawców oraz dostarcza klientom ciekawej alternatywy od konkurencji już obecnej w kraju więc trudno nie widzieć tutaj potencjału.

Dlatego też będziemy śledził dalszy rozwój sytuacji i czekali na informację od samej firmy. Czy Shopee powróci do Polski? Na razie pozostaje to pytaniem bez odpowiedzi – ale kto wie co przyniesie nam jutro…

Wezwanie do działania: Zachęcamy Shopee do powrotu na polski rynek i zapewnienia swoim klientom dostępu do szerokiej gamy produktów. Dlatego, jeśli jesteś przedstawicielem Shopee lub znasz kogoś związanego z tą firmą, proszę rozważ przekazanie tej prośby.

Link tag HTML: Automis

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here